Tenis ako hra pre všetky vekové kategórie

Medzi jeden z najobľúbenejších športov súčasnosti patrí aj tenis. Predstavuje hru pre všetky vekové kategórie, hrať ho môže ktokoľvek bez rozdielu na hráčske schopnosti. Na hráčske schopnosti má však veľký vplyv nielen potenciál hráča, ale aj tenisový tréner. Tí hráči, ktorí majú pri sebe svojho tenisového trénera, dosahujú lepšie výsledky, pričom nezáleží na tom, či sa jedná o hráča aktívneho alebo pasívneho. Tenisový tréner predstavuje pre hráča dôležitú súčasť jeho hry, pričom dbá o to, aby hráč podával nielen kvalitné výsledky, ale viedol aj usporiadaný život.

Tenisový tréner dohliada aj na správnu výživu hráča

Tenisové loptičkyAby dokázal hráč podávať čoraz lepšie a lepšie výsledky, nestačí mať čo najviac odtrénované. Od toho, či bude hráč na tenisovom kurte úspešný závisí aj to, aký je jeho psychický a zdravotný stav. Preto je zdravie hráča dôležité nielen pre samotného hráča, ale aj pre tenisového trénera. Dôležitou súčasťou hráča je okrem fyzickej prípravy aj regenerácia. Regeneráciu možno charakterizovať ako stav, pri ktorom je hráč v kľudovom režime a dáva počas neho svojmu telu priestor na oddych. Patrí sem najmä odpočinok, a to jednak pasívny, ale aj aktívny.  Medzi aktívny odpočinok sa zaraďujú aj nenáročné aktivity, ktorými sú napríklad chôdza či plávanie. Spánok tenisového hráča by sa mal pohybovať v rozmedzí od 8-12 hodín. Regenerácia vo veľkej miere ovplyvňuje výsledky hráča. Okrem dostatočného odpočinku by mal hráč venovať pozornosť aj strave. Tenis predstavuje hru, pri ktorej sa striedajú minimálne záťaže s maximálnymi, pričom kondícia každého hráča závisí od toho, v akom zdravotnom stave hráč je. Preto je tiež dôležité dopĺňať aj minerály a vitamíny. Dĺžka tréningu je v tomto prípade rozhodujúca, nakoľko stanovuje, aký dlhý čas by mal športovec venovať regenerácii a aký by mal byť jeho denný kalorický príjem. Pre ženu, ktorá trénuje 5x v týždni približne 90 minút predstavuje optimálny kalorický príjem cca 3 000 kalórií za deň. Muž potrebuje kalórií viac, za rovnakého predpokladu – tréning 5x v týždni po 90 minút, predstavuje ideálnu hodnotu energetického príjmu 3700 kalórií. Každý je však individuálny, preto si zvolí vlastnú cestu nielen v prípade oddychu či regenerácie, ale aj v prípade výživy.

Prečo je tenisový tréner pre hráča dôležitý?

Okrem toho, že tenisový tréner dohliada na svojho zverenca, dáva mu aj rady, ktoré sa nie vždy týkajú hry či stratégie na tenisovom kurte. Radí mu aj v prípade správnej regenerácie a výživy. Ak aj vás zaujíma táto problematika, navštívte stránku www.tenis-trener.sk, kde získate množstvo zaujímavých informácií o správnej výžive tenisového hráča.