Zvýšenie bezpečnosti na cestách vďaka reflexnej bunde

Tma, hustý dážď či sneženie alebo hmla – to všetko sťažuje život nielen vodičom, ale aj ostatným účastníkom cestnej premávky. V nepriaznivom počasí sa znižuje bezpečnosť na cestách, čo môže narobiť skutočné problémy. Mať minimálne jeden bezpečnostný prvok je povinnosťou každého chodcu alebo cyklistu. Jeden prvok však mnoho krát nestačí a čím viac ich budete mať, tým lepšie pre vás. Ak si však chcete byť istí tým, že vás vodič prichádzajúceho automobilu aj v nečase rozpozná takmer okamžite, reflexné bundy sú pre vás tým pravým.

Bezpečnosť vašich detí vďaka reflexnej bunde

Ako už býva zvykom, máloktoré dieťa chvíľu v kľude obsedí. Ak patríte do kategórie rodičov, ktorých deti poslúchajú na prvé slovo, patríte medzi tých šťastnejších. Deti však nedokážu odhadnúť riziká a preto si neuvedomujú, aké nebezpečenstvo ich môže na ceste stretnúť. Ak však budú dostatočne viditeľné, vodiči ich zbadajú včas. Najlepším spôsobom na ochranu detí je zadovážiť im niečo také, čo má reflexné prvky po čo najväčšej ploche. Medzi takúto ochranu patria aj reflexné bundy. Existujú v rôznych vyhotoveniach, rovnako máte na výber aj z rôznych farieb.

Reflexné bundy pre dospelých

Pracovné reflexné bundy
Bezpečnosť v reflexnej bunde

Aj dospelí by mali myslieť na svoju bezpečnosť. Existuje široká ponuka reflexných búnd pre dospelých. Najčastejšie sa však rozdeľujú do dvoch základných skupín, a to:

    • reflexné bundy na bežné nosenie: nielen deti, ale aj dospelí by mali dbať na svoju bezpečnosť. Bunda s reflexnými prvkami zvýši bezpečnosť vášho pohybu pri cestách. Medzi najčastejšie farby reflexných búnd patrí zelená, žltá a oranžová, ktoré patria do kategórie najrýchlejšie rozpoznateľných. Ak budete mať bundu v tmavej farbe, presvedčte sa, či má dostatok reflexných prvkov po svojom objeme.  
  • pracovné reflexné bundy: existujú povolania, ktoré patria do kategórie rizikových, a to hlavne z dôvodu ich bezpečnosti. Jedná sa o povolania, ktoré sa vykonávajú v sťažených podmienkach či na nebezpečných miestach, akými je napríklad hlavná cesta. Vďaka reflexnému odevu vás vodiči prichádzajúcich motorových vozidiel rozpoznajú už vo vzdialenosti niekoľko desiatok metrov.

Existuje tiež nariadenie, ktoré hovorí o tom, že každý chodec, ktorý sa zdržiava pri ceste by mal byť dostatočne označený bezpečnostnými prvkami. Vďaka reflexnej bunde vás prichádzajúce auto rozpozná včas. Na stránke https://www.dualbp.eu nájdete širokú ponuku odevov s reflexnými prvkami, ktoré zvýšia bezpečnosť vášho pohybu na cestách.