Vynikajúci domaci pivovar môže mať doma každý milovník či milovníčka piva. Už dávno nie je výsadou iba domácich páleníc vyrábať kvalitnú pálenku, ale v dnešnej dobe sa dostáva do popredia aj príprava piva v domácom pivovare. Domáci pivovar je navyše veľmi spratný a nezaberie veľa miesta, no dokážete si v ňom uvariť približne až 23 litrov piva.
Varianty domáceho pivovaru
Domáci pivovar môže mať viacero podôb, avšak v internetovom obchode www.Domáci-pivovar.sk nájdete domáce pivovary vo viacerých prevedeniach a s rozličným sortimentom. Záleží len na vašich preferenciách a požiadavkách, ktorý si vyberiete. Či už to bude domáci pivovar Basic, Basic Plus alebo Deluxe. Rozdiel v týchto mikropivovaroch spočíva v rôznom zložení sortimentu a to Basic obsahuje základný sortiment a pivovar Deluxe profesionálnu výbavu. Domáci pivovar môže mať navyše podobu klasickej fermentačnej nádoby, pivného súdku alebo neštandardného tvaru v tvare kvapky. Domáci pivovar v tvare súdku či kvapky je vynikajúci darček pre muža či priateľa, pretože má sympatický vzhľad a dá sa v ňom pripraviť až 9 litrov domáceho piva.
V domácom pivovare sa dá teda pripraviť vlastné domáce pivo. Ak sa pýtate čo všetko na to ešte budem potrebovať, tak odpoveď je veľmi jednouchá. Budete potrebovať ešte kvalitnú vodu, pivné kvasnice, mladinový koncentrát a kvasný cukor. Určite si tiež nezabudnite zaobstarať aj dezinfekciu, aby ste mohli všetko čo príde do kontaktu s pivom poriadne vyčistiť. Tak sa zabráni, aby sa pivo pokazilo ešte skôr ako ho stihnete ochutnať. Domáce pivo sa dá tiež pripraviť z klasických surovín akými sú chmeľ, jačmeň, voda a slad. Avšak najjednoduchší spôsob je práve príprava z mladinového koncentrátu. Tento spôsob prípravy piva v domácom pivovare je tiež vhodný pre úplných začiatočníkov a ľudí, ktorý s prípravou piva nemajú žiadne skúsenosti. Pivo pripravené z malinového koncentrátu chutí navyše ešte lepšie ako to kupované z obchodu či vo vašej obľúbenej krčme. Príprava piva pritom nezaberie veľa času, pretože ho máte hotové do hodinky. Väčšiu trpezlivosť si však bude vyžadovať počkať na to kým v pive prebehne proces kvasenia. Proces kvasenia prebieha v dvoch fázach a to ako primárne kvasenie a sekundárne kvasenie. Primárne kvasenie prebieha vo fermentačnej nádobe, tzn. v domácom pivovare a sekundárne kvasenie prebieha v sklenených fľaškách, do ktorých nalejete svoje budúce pivo. Tieto fľaše by mali byť sklenené a najlepšie z tmavého skla.
V internetovom obchode www.Domáci-pivovar.sk nájdete potrebný sortiment na prípravu domáceho piva a taktiež návody na prípravu piva, či zaujímavosti zo sveta piva.