Spestrite si deň red velvet tortou

Asi len málokto z vás nemá rád sladkosti, či už ako niečo malé po dobrom obede alebo si pravidelne doma vypekáte koláče všetkého druhu. Niekto má rád krehké suché pečivo, niekto zasa poctivé kysnuté koláče a niekto preferuje krémové dobroty. Fantázii pri pečení sa veru medze nekladú a pokiaľ človek nemá nejaké zdravotné ťažkosti, kedy musí obmedzovať sladké, je namieste občas zhrešiť sladkou dobrotou. Medzi jeden z tých dobrých krémových dezertov patrí aj red velvet torta.

Ako si pripraviť red velvet tortu?

Red velvet torta na oslavu narodenín
Príprava red velvet torty

Na prípravu dobrej red velvet torty nemusíte byť kuchár špecialista, stačí vám na to tento recept, trpezlivosť a zanedlho máte chuťovku pre celú rodinu na svete. Red velvet torta sa skladá z korpusu, na ktorý potrebujete asi 400 g hladkej múky, dve lyžice kakaa, ¾ masla, 30 dkg cukru, tri vajcia, červené potravinárske farbivo, sódu bikarbónu lyžicu octu a jedno väčšie balenie kefíru. V mise si zmiešate preosiatu múku, kakao a sódu. V ďalšej nádobe vyšľahajte cukor s malom do ktorého potom postupne primiešate vajcia. Kefír zmiešate s červeným potravinárskym farbivom a primiešate do nádoby, v ktorej je vyšľahané maslo s cukrom. Postupne pridávajte aj múku s kakaom a sódou. V pohári rozmiešajte kypriaci prášok s octom, vlejte do cesta, rozdeľte na polovicu a pečte asi 30 minút vo forme na pečenie. Ďalšou časťou je krém, na ktorý si nachystajte dve balenia krémového syru, 100 g práškového cukru, 3 dcl smotany na šľahanie a vanilkovú arómu. Vyšľahajte syr s cukrom smotanou a vanilkovým extraktom. Korpusy po upečení nechajte vychladnúť, rozrežte na polovicu a natierajte po vrstvách pripraveným krémom a prekladajte. Nezabudnite krémom natrieť aj vrch a boky torty. Nakoniec dajte tortu stuhnúť do chladničky na noc.

Ku kávičke aj na oslavy

Red velvet torta môže byť vhodná len tak v bežný deň ku kávičke alebo je dostatočne reprezentatívna aj na väčšie rodinné oslavy, stačí ju nejako originálne vyzdobiť a za výsledok sa určite nemusíte hanbiť. Ak vás tento recept zaujal, prípadne by ste chceli nájsť aj iné, skúste kliknúť na stránku https://www.sweet-family.sk/ a môžete sa smelo pustiť do pečenia.