Ochráňte svoj mobil vďaka tvrdenému sklu: Máme návod, ako ho nalepiť bez bubliniek

Ste hrdým majiteľom smartfónu? Neriskujte jeho poškodenie alebo rozbitie a ochráňte telefón tvrdeným sklom. Bez neho je používanie mobilného telefónu s dotykovým displejom istým rizikom. Vyhnite sa mu!

Sklom proti „pavučine“

Zariadenia s dotykovými displejmi sú extrémne krehké a aj nevinný pád na zem pre nich môže znamenať koniec, takmer vždy však skončia s „pavučinou“ na displeji. Predchádzajte týmto situáciám kúpou ochranných produktov. V ponuke lcdpartner.com nájdete obaly a puzdrá i populárne tvrdené sklá. Viete ich nalepiť tak, aby dokonale kopírovali mobil?

Tvrdené sklo ako základ ochrany mobilného telefónu

Nájdite vhodné sklo

Na trhu existujú stovky skiel v rôznych rozmeroch, vyberte si presne pre svoj typ zariadenia. Je mnoho alternatív, nekupujte tie najlacnejšie, nemuseli by zniesť toľko, čo kvalitnejšie, drahšie kúsky. Existuje niekoľko základných krokov ako nalepiť sklo čo najpresnejšie. Pred samotným lepením by ste mali zbaviť ruky mastnoty. Špina a nečistoty by sa totiž mohli dostať medzi fóliu a displej, čo by malo za následok nekvalitné nalepenie skla.

Zbavte displej nečistôt

Pred samotným nalepením dochádza k dôležitému, kľúčovému momentu, ktorým je čistenie displeja. Ak tento krok urobíte kvalitne, nehrozí vám vytvorenie nepekných bubliniek. Displej by ste mali čistiť jemne navlhčenou handričkou. Tá býva väčšinou súčasťou balenia. Ak nie je, skvelo vám pomôže aj handrička na čistenie okuliarov. Odstráňte ňou prach a nečistoty, váš mobil by mal ostať dokonale čistý. Skvelým trikom je nalepiť na displej lepiacu pásku, ktorá zachytí naozaj každú prebytočnú čiastočku. Nasleduje lepenie samotného skla, pred ktorým si opäť umyte ruky. Prilepte tvrdené sklo na displej, vezmite si kreditnú kartu a pomaly po ňom prechádzajte. Týmto spôsobom odstránite vzduch medzi sklom a displejom.

Ako na bublinky?

Ak sa aj napriek nášmu dôslednému návodu jedna – dve bublinky objavili, nepanikárte. Skúste po skle opäť prechádzať kreditnou kartou, aby ste sa zbavili nahromadeného vzduchu. Ak budete postupovať podľa nášho návodu, malo by byť nalepovanie tvrdeného skla hračkou. Mnohé ďalšie ochranné produkty na mobilné telefóny nájdete na lcdpartner.com.