Kuchyne na mieru a Jing a Jang

Rozmýšľate nad tým akú kuchyňu by ste chceli do svojho príbytku? Neviete sa rozhodnúť, či si kúpite hotovú kuchynskú linku z predajne, alebo pôjdete cestou kuchyne na mieruViete, že jedno z najdôležitejších miest domu je v čínskej kultúre kuchyňa. Kuchyňa je symbolom bohatstva, zdravia, šťastia a pohody domácich, a práve z tohto dôvodu je dôležité vytvoriť prostredie, ktoré bude priťahovať pozitívnu energiu.

Výhody kuchyne na mieru

Kuchyne na mieru podľa rôznych štýlov
Usporiadanie spotrebičov v kuchyni na mieru

Ak chcete mať usporiadanú kuchyňu podľa vašich predstáv najväčšou výhodou vstavanej kuchyne je pre vás použiteľnosť, pretože si dokážete vašu kuchyňu prakticky a funkčne usporiadať v súlade s vašimi individuálnymi potrebami. Máte pocit, že váš priestor v kuchyni je asymetricky, dlhý, príp. veľmi malý? Aj s týmto súvisí výhoda kuchýň na mieru, pretože rozmery kuchynskej linky si určujete vy podľa vašich predstáv a priestorových možností. Ďalšou výhodou kuchyne na mieru je výber materiálu, takisto je len na vás akú farbu, lesk či rustikálnu úpravu bude mať vaša vstavaná kuchyňa. Nemusíte sa báť, že by ste to nezvládli, po celý tento proces výberu vstavanej kuchyne budete mať po ruke odborníka, ktorý vám poradí pri plánovaní a voľbe vašej kuchynskej linky.

Jing a Jang a kuchyňa na mieru

Udržiavanie Jin a Jang rovnováhy v kuchyni je dôležité. Jang predstavuje oheň a Jin predstavuje vodu, ide o stret dvoch protikladných prvkov. Práve z tohto dôvodu by ste nemali mať umiestnený sporák vedľa drezu, ideálna vzdialenosť medzi nimi je tak 1 až 2 metre. Ak vám priestor nedovoľuje takéto rozmiestnenie, uložte medzi ne niečo drevené alebo kovové. Sporák by mal byť umiestnený tak aby ste počas varenia nemali dvere za chrbtom, ak dvere za chrbtom máte, umiestnite si zrkadlo nad sporák. Oproti sporáku a rúre by sa nemala nachádzať ani chladnička, ideálne miesto pre chladničku je vedľa drezu, pretože predstavujú obidve vodný prvok. Chladnička by taktiež nemala stáť oproti dverám, pretože to vedie k disharmónii v rodinných záležitostiach. Kuchynské dvere by ste nemali mať umiestnené oproti dverám do spálne a to z dôvodu výparov, ktoré sa dostávajú z kuchyne. V prípade, že nie je možné dvere posunúť inde, majte vždy dvere do spálne zatvorené. Kuchyňa by mala byť vždy čistá a vzdušná. Symbolom čistoty kuchyne môže byť aj miestnosť vymaľovaná na bielo spojená s prvkami kovu, ako napríklad chladnička, sporák a iné spotrebiče.

V prípade, že ste sa rozhodli pre kuchyňu na mieru, neváhajte sa obrátiť na https://www.anrico.sk/.